Sosyal Katman
SEÇİMİNİ YAP SENDE SOSYALLEŞ

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü kapsamında Ankara’da bir alışveriş merkezinin yemek katında “Sağlık Elimizde” sloganıyla etkinlik düzenledi.

Bulaşıcı hastalıklardan korunmada el hijyeninin sağlanmasının önemi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, vatandaşlara 11 adımda doğru yöntemle el yıkama anlatıldı. Uzmanlar, ellerin doğru yöntemle yıkanmadığında tam olarak temizlenmediğini, mikropların ellerimizde barınmaya devam ettiğini vatandaşlara hijyen kontrol kitleriyle uygulamalı olarak gösterdi.

Tüm gün süren ve yoğun ilgi gören etkinlikte, alana kurulan LCD ekranda el hijyeni konusunda Genel Müdürlük tarafından hazırlanan videolar yayınlandı, vatandaşlara 11 adımda doğru yöntemle el yıkama tekniğinin ve ellerimizi özellikle ne zaman yıkamamız gerektiği bilgisinin yer aldığı broşürler verildi.

Dünya El Yıkama Günü etkinlikleri, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirildi.